Halk Bank Taşıt Kredisi Çekme ve Kredi Başvurusu Faiz Oranları

Halk Bank Taşıt Kredisi İçin Gerekli Belgeler ve Faiz Oranları

Halk Bank taşıt kredisi olarak müşterilerine temelde iki seçenek sunmakta. Bu seçenekler tabii ki sıfır araç alacaklara özel ve ikinci el araç alacaklara özel olmakta. Bu noktada Halk Bank her iki kredi türünde de mutlaka düzenli bir gelir istemekte. Bunun yanında aldığınız araca da borcu bitene kadar ipotek koymakta. Bunun yanında sizlerden farklı bir taşınmazı ipotek olarak göstermenizi veya kefil getirmenizi de isteyebilmekte.

Halk Bank Araç Kredisi Çekme

Halk Bank taşıt kredisi olarak iki farklı seçenek sunmakta. Bunlardan birincisi tabii ki 0 araç alımınıza özel olarak sunulmakta. Halk Bank Yeşil Işık Taşı Kredisi adı altında 0 km altı araç alımınızda sizlere kredi sunmakta. Burada 4 farklı seçenek sunmakta. Bu seçenekler;
Bu seçeneklerin ilki 400.000 TL’ye kadar olan araçlar için sunulmakta. 400 Bin TL’ye kadar olan araçlar için en fazla 280 bin TL kredi verilmekte. Bu noktada 48 ay da vade yapılmakta. Bu seçenekte faiz oranı ise %1,59 olmakta.
İkinci seçenek 400 bin TL ile 800 bin TL arasında fiyatı bulunan araçlar için sunulmakta. Bu seçenekte de en fazla 400 Bin TL kredi verilmekte. Vade sayısı ise 36 aya düşmekte. Faiz oranı ise bunda da %1,59 olmakta.
Üçüncü seçenek fiyatı 800 Bin TL ile 1,2 milyon TL arasında olan otomobilleri kapsıyor. Bu araçlar için de halk bank en fazla 360 Bin TL kredi veriyor. Yani fiyatı 800 binden aşağıda olan araçlara verdiğinden daha az veriyor. Bu kredi türünde de en fazla 24 ay kredi sunuluyor. Faiz oranı ise aynı.

Reklam

Halk Bank 2. El Araç Kredisi

Halk Bank ikinci el araçlara da kredi sunuyor. Tabii ki bu noktada araçlar için 5 yaş şartı koşuyor. 5 yaşından büyük araçlara kredi vermiyor. Halk Bank taşıt kredisi olarak verdiği 2. El kredisinde de farklı seçenekler sunuyor. Bu noktada;
Kasko değeri 400 Bine kadar olan araçlar için 280 bin TL kredi veriyor. Bunun için %1,61 faiz istiyor ve 48 ay vade yapıyor.
İkinci elde 400 bin ile 800 bin TL arasında kalan araçlar için banka 400 bin TL kredi veriyor. Bu noktada da müşterilerine 36 ay vade yapıyor ve %1,61 faiz istiyor.
Fiyatı 1,2 milyonu geçen araçlara da 360 Bin TL kredi veriyor ve 12 ay vade yapıyor.Bir Yorum Yazmak İçin Buraya Tıklayın
Başa dön tuşu