TEB İhtiyaç Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır

TEB İhtiyaç Kredisi Başvurusu İstenen Belgeler ve Faiz Oranları

TEB ihtiyaç kredisi araması sıklıkla yapılmakta. İnsanlar paraya ihtiyaç duyduklarında akıllarına ilk çözüm yolu olarak tabii ki ihtiyaç kredisi gelmekte. Bu noktada TEB’de ihtiyaç kredisi sunan bankalardan birisi olarak karşımıza çıkmakta. İnsanların bu noktada merak ettiği bir çok soru bulunmakta. Bunların başında da bankanın sunduğu faiz oranları ve vade sayıları gelmekte.

TEB Faiz Oranları

TEB ihtiyaç kredisi için seçtiğiniz vade sayısına ve para miktarına göre farklı faiz oranları sunmakta. Bu noktada vade sayısını düşük seçerseniz diğer bankalara göre en düşük faizlerden birisini sizlere sunmakta. Banka 30 bin TL çekmeniz ve 3 ay vade yaptırmanız durumunda sizlerden sadece %1,55 faiz istemekte. Bunun yanında vade oranı artıkça faiz oranı da artmakta. Aynı tutar için vade sayısını 36 aya çıkarmanız durumunda istenilen faiz oranı da %2,10’a yükselmekte. Eğer vade sayısını 24 aya düşürseniz istenilen faiz oranı da %2,05’e düşmekte. Banka en fazla 70 bin TL vermekte. 70 bin TL için de sizlere yasal düzenlemeler neticesinde 24 ay vade sunmakta. Bunun sonucunda da sizlerden %2,05 faiz istemekte.
Tabii ki bu oranların hepsi sigorta yaptırmanız halinde geçerli olmakta. Sigorta yaptırmazsanız faiz oranları da artmakta. Son örneğimize bakacak olursak 70 bin TL para çeker ve 24 ay vade yaptırırsanız ama sigorta yaptırmazsanız istenilen faiz oranı %2,55’e yükselmekte. Yani sigorta yaptırmadığınız durumda faiz %0,5 artmakta.
Faiz oranları müşteriden müşteriye de farklılık göstermekte. Bu noktada bankanın eski müşterisi olup olmamanız, Findeks kredi notunuz, emekli olup olmadığınız gibi durumlar da faiz oranının belirlenmesinde etkili olmakta.

Reklam

TEB Kredi Başvurusu Yapma

TEB ihtiyaç kredisi farklı özellikler ve şartlar aramakta. Bu noktada ihtiyaç kredisi çekmek için aranan en büyük şart düzenli bir gelirinizin olması olmakta. İhtiyaç kredisi çekerken çoğu bankada olduğu gibi TEB’de de kefil şartı aranmamaktadır. Banka bu noktada dijital olarak bu krediye başvuru yapma imkanını sizlere sunmaktadır. Başvurunuz onaylanırsa da paranızı hızlı bir şekilde hesabınıza yatırmaktadır. Tabii ki bunun için mutlaka düzenli bir gelirinizin olması ve sizin de bunu belgelendirebilmeniz gerekmekte.
Bunun yanında banka krediyi isterseniz sigortalı olarak isterseniz de sigortasız olarak sunmakta. Sigortasız seçeneklerde tabii ki faiz oranları yükselmekte. Banka en fazla 70 bin TL kredi vermekte. Mevcut müşterilerine bu nokta da daha avantajlı faiz oranları sunmakta.