Vakıf Bank Konut Kredisi Başvurusu ve Faiz Oranları

Vakıf Bank Ev Kredisi Çekme ve Konut Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Vakıf Bank ev kredisi de ev alacaklar tarafından sıklıkla araştırılıyor. Vakıf Bank devlet bankalarımız arasında kendisine yer buluyor. Bu noktada insanların da güvendiği ve sıklıkla tercih ettiği bankalardan birisi oluyor. Vakıf Bank ev almak istediğinizde SarıPanjur Ev Kredisi adı altında sizlere kredi sunuyor. Bu sayede hayalinizdeki evi almanızı sağlıyor.

Vakıf Bank Ne Kadar Kredi Veriyor?

Vakıf Bank alacağınız evin fiyatına göre verdiği kredi miktarını değiştiriyor. Bunun yanında alacağınız evin enerji verimliliği de kullanabileceğiniz kredi miktarında etkili oluyor. Bu noktada Vakıf Bank ev kredisi çekmek istediğinizde aşağıdaki seçenekleri sizlere sunuyor.
Eğer alacağınız sıfır evin fiyatı 5 milyon TL’den düşükse ve enerji verimliliği A ise bu durumda evin değerinin %90’ına kredi veriyor. Eğer alacağınız ev 5 milyon TL’den düşük ama enerji verimliliği B ise bu durumda toplam ev değerinin %85’ine kredi veriyor. Eğer alacağınız evin enerji verimliliği belgesi yok ise bu durumda en fazla %80’ine kredi veriyor.
Eğer evin değeri 5 milyon TL ile 10 milyon TL arasında ise bu durumda enerji verimliliğine göre en fazla %80’ine kredi sunuyor. Evin enerji verimliliği belgesi yoksa bu durumda ise en fazla %70’ine kredi veriyor.
Evin değeri 20 milyon TL’den fazla ise bu durumda A sınıfı enerji verimliliğinde olan evlerin en fazla %60’ını karşılıyor. Eğer ev 20 milyon TL’den fazla ama enerji verimliliği belgesi yoksa bu durumda ise en fazla %50’sine kredi veriyor.
Bu noktada aldığınız evin değeri artıkça alabileceğiniz miktar azalıyor.

Reklam

Vakıf Bank Konut Kredisi Şartları

Vakıf Bank ev kredisi almak istediğinizde temel şart olarak sizlerden düzenli bir gelir istiyor. Tabii ki gelirinizi de aldığınız ev ile orantılı olmasını istiyor. Bunun yanında aldığınız eve ipotek koyuyor. Bu noktada evi borçlarınız bitmeden satamıyorsunuz. Evi satmak istediğinizde bankaya olan kredinizi kapatmanız gerekiyor.
Bunun dışında banka farklı müşterilerinden farklı şartlar da isteyebiliyor. İpotek olarak verilebilecek farklı bir ev veya kefil gibi ekstra şartlar da arayabiliyor. Bu noktada bankanın şubelerine gitmeniz veya çağrı merkezine bağlanmanız gerekiyor. Banka gelir durumunuza ve gelirinizin düzenli olup olmamasına bağlı olarak istediği şartlarda farklılık yapıyor. Devlet memurları bu noktada kredi alırken biraz daha şanslı duruma geçiyor. Devlet memurlarından çoğu zaman kefil gibi bir şart istenmiyor. Tabii ki bu gelirinize de bağlı olarak değişiklik gösteriyor.Bir Yorum Yazmak İçin Buraya Tıklayın
Başa dön tuşu