Yapı Kredi Taşıt Kredisi Başvurusu Taşıt Kredisi Çekme

Yapı Kredi Taşıt Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır, Kredi Faiz Oranları

Günümüzde araç fiyatları maalesef her geçen gün yükseliyor. Bu noktada insanlar da bir araba almak istediklerinde taşıt kredisine ihtiyaç duyuyor. Bu noktada farklı bankaları araştırıyorlar. Araştırılan bankalardan birisi de hiç kuşkusuz Yapı Kredi bankası oluyor. Bu noktada Yapı Kredi taşıt kredisi araştırması sıklıkla yapılıyor. Bu noktada Yapı Kredinin sunduğu vade sayısı, verdiği para miktarı ve tabii ki faiz oranları merak edilenler arasında yer alıyor. İnsanlar kredi çekerken bu şartları merak ediyor.

Yapı Kredi Kredi Faiz Oranları

Yapı Kredi taşıt kredisi faiz oranları çekeceğiniz miktara ve aya göre farklılık gösteriyor. Bu noktada banka ortalama olarak %2,49 faiz oranı ile sizlere kredi sunuyor. Bu noktada taksit sayısı da merak edilenler arasında bulunuyor. Taksit sayısı da yine çekeceğiniz miktara göre değişiyor. Burada çekeceğiniz miktar artıkça vade sayısı düşüyor. Bunun sebebi de yine yasal düzenlemeler oluyor. Bu noktada 400 bin TL’ye kadar çektiğiniz krediler için 48 aya kadar vade yapılıyor. Eğer tutar 400 bin TL ile 800 bin TL arasında olursa bu durumda vade sayısı 36 aya düşüyor. Çektiğiniz kredi tutarı 800 bin TL ile 1,2 milyon TL arasında olursa bu durumda ise vade sayısı 24 aya yani 2 yıla düşüyor. 1,2 milyondan fazla kredi ise banka tarafından çoğu kişiye verilmiyor. Verilmesi durumunda da en fazla 12 ay vade sunuluyor. Tabii ki banka her müşteriye kredi vermiyor. Kredi vermek için düzenli bir geliriniz olmasını şart koşuyor. Bunun yanında kefil gibi şartlar da istiyor.

Reklam

Yapı Kredi Ticari Taşıt Faizleri

Tabii ki bireysel araç için kredi ihtiyacı duyduğunuz kadar ticari araçlar için de kredi ihtiyacı duyabilirsiniz. Bu noktada banka ticari amaçla alacağınız araçlar için de kredi sunmakta. Banka ticari araçlar için en fazla 36 ay yani 3 yıl vade vermekte. Bunun yanında faiz oranı ise bireysel araç alımınıza göre yani binek araç alımınıza göre çok daha düşük olmakta. Bu noktada banka sizlere %1,42 faiz oranı ile kredi vermekte.
Ticari araç almak için şirket olmanıza da gerek bulunmamakta. Bireysel müşterileri de ticari bir araç almak isterse bu noktada da kredi verilmekte. Tabii ki bu noktada istenen şartlar biraz daha artmakta. Kefil veya ipotek gösterebileceğiniz taşınmazlar gibi farklı şartlar aranmakta. Bu şartları sağlayamamanız durumunda kredi başvurunuz banka tarafından ret edilmekte.Bir Yorum Yazmak İçin Buraya Tıklayın
Başa dön tuşu