Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Başvurusu ve Faiz Oranları

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Çekme ve İhtiyaç Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası ülkemizdeki en eski ve en çok tercih edilen bankalardandır. Ülkemizde yer alan en büyük banka Ziraat Bankasıdır. Bu noktada bankanın verdiği krediler de sıklıkla araştırılmaktadır. İnsanlar bu tür bankalar ile çalışmayı daha çok tercih etmektedir. Bu noktada Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi de sıklıkla aranan ifadelerden birisi olmaktadır. Ziraat Bankası müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılamak için onlara ihtiyaç kredisi sunmaktadır.

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Kaç Ay Vadeli?

Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi hakkında en çok merak edilen konulardan birisi kaç ay vadeli olduğu oluyor. Tabii ki insanlar paraya ihtiyaç duyduklarında ihtiyaç kredisine başvuruyor. Bu noktada uzun bir vade sayısı insanların daha çok işini kolaylaştırıyor. Ziraat bankası çektiğiniz kredi tutarına göre vade sayısını kısıtlıyor. Çektiğiniz miktar artıkça vade sayısı azalıyor. Bu noktada;

Reklam
  • 50.000 TL’ye kadar olan kredi çekimlerinizde banka en fazla 36 aya kadar yani 3 yıla kadar vade yapıyor.
  • 50.000 TL ile 100.000 TL arasında bir kredi çekmeniz durumunda ise banka sizlere en fazla 24 ay yani 2 yıl taksit yapıyor.
  • 100 bin TL’nin üstünde bir tutar çekmeniz durumunda ise banka en fazla 12 ay yani bir yıl vade yapıyor.

Bu noktada ihtiyacınız olan tutar artıkça faydalanabileceğiniz ay sayısı düşüyor.

İhtiyaç Kredisinde Hayat Sigortası Zorunlu Mu?

Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi hakkında sorulan sorulardan birisi de hayat sigortası yaptırmak zorunlu mu sorusu oluyor. Bu noktada banka hayat sigortası ürününü de kredi ile birlikte sunuyor. Yapılan hayat sigortasını Türkiye Hayat ve Emeklilik A.Ş kapsamında yapıyor. Bu noktada ihtiyaç kredisi çekmeniz durumunda hayat sigortası da yaptırmanız gerekiyor.

İhtiyaç Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankasından kredi çekmek istediğinizde başvuru yapabileceğiniz birçok kanal bulunuyor. Bu noktada isterseniz Ziraat Bankası şubelerinden, isterseniz Ziraat Bankasının web sitesinden isterseniz Ziraat Mobil uygulamasından isterseniz bankaya ait olan ATM’lerden isterseniz de bankanın çağrı merkezinden ihtiyaç kredisi başvurunuzu yapabiliyorsunuz. Başvurunuzun onaylanması durumunda paranın hesabınıza anında yatırılıyor. Parayı almak için şubeye gitmenize gerek kalmıyor. Mobil bankacılık veya internet şube üzerinden başvuru yapmanız durumunda banka sizlere avantajlı faiz oranları da sunuyor. Bu noktada ihtiyaç kredisi başvurusu yapacaksanız bankanın internet sitesinden veya Ziraat Mobil uygulamasından yapmanız sizin için daha iyi olacaktır. Banka ihtiyaç kredinizi onayladığı anda paranızı da hesabınıza yatırmaktadır. Şubeye gitmenize gerek yoktur.Bir Yorum Yazmak İçin Buraya Tıklayın
Başa dön tuşu