Ziraat Bankası Taşıt Kredisi Başvurusu ve Faiz Oranları

Ziraat Bankası Taşıt Kredisi Çekme ve Taşıt Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası ülkemizde ki en büyük banka olarak karşımıza çıkıyor. Tabii ki bu noktada müşteri sayısı da en fazla olan bankalardan birisi oluyor. Günümüzde araba fiyatları çok artığı için insanlar da krediye ihtiyaç duyuyor. Bu noktada Ziraat Bankası taşıt kredisi araması da sıklıkla yapılıyor. İnsanlar genelde kredi çekerken kendi kullandıkları bankadan kredi çekmek istiyor. Bu noktada müşteri sayısı çok fazla olan Ziraat Bankası bu noktada sıklıkla araştırılıyor.
Ziraat Bankası taşıt kredisi olarak iki farklı seçenek sunuyor. Bunlardan birisi bildiğimiz taşıt kredisi olurken diğeri yeşil taşıt kredisi olarak adlandırılıyor. İsminden de anlayabileceğiniz gibi yeşil taşıt kredisi sadece elektrikli ve hybrid araçlar için kullanılabiliyor.

Taşıt Kredisi Şartları

Ziraat Bankası taşıt kredisi şartları olarak müşterilerinden aşağıdaki şartları istiyor.
Eğer yeşil taşıt kredisi alacaksanız bu noktada alacağınız aracın hybrid veya elektrikli olması gerekiyor. Normal taşıt kredisi için bu şart aranmıyor.
Gerek normal taşıt kredisinde gerekse de yeşil taşıt kredisinde aracın sıfır olması veya ikinci el araç alınacaksa en fazla 5 yaşında olması gerekiyor. 5 yaşından büyük araçlara kredi verilmiyor.
Hem normal taşıt kredisinde hem de yeşil taşıt kredisinde en fazla 48 ay yani 4 yıl vade yapılıyor. Daha fazla vade seçeneği sunulmuyor.
Bu noktada 5 yaşından küçük bir araç alacaksanız ve en fazla 48 ay vadeye ihtiyaç duyuyorsanız Ziraat Bankasından taşıt kredisi alabilirsiniz. Ziraat Bankasından taşıt kredisi almanız durumunda banka isterseniz hayat sigortası yaptırma seçeneği de sizlere sunuyor. Yine aynı şekilde aldığınız taşıta kasko yaptırmak isterseniz Ziraat Bankası bu seçeneği de sizlere sunuyor. Bu hizmetleri Türkiye Hayat ve Emeklilik A.Ş firması ile sağlıyor.

Reklam

Taşıt Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası taşıt kredisi başvurusu yapmak için kullanabileceğiniz birçok yöntem bulunuyor. Banka sizlere hızlı bir şekilde kredi vermek için her türlü imkanı sunuyor. Bu noktada;

  • İsterseniz bankanın şubelerine giderek,
  • İsterseniz Ziraatbank.com.tr web sitesine girerek,
  • İsterseniz Ziraat Mobil uygulamasını kullanarak,
  • İsterseniz Ziraat Bankasına ait olan ATM’leri kullanarak,
  • İsterseniz de Ziraat Bankasının çağrı merkezine bağlanarak taşıt kredisi için başvuruda bulunabiliyorsunuz.

Banka kredinizi onaylaması durumunda paranızı hesabınıza yatırıyor. Bu noktada parayı almak için de şubeye gitmenize gerek kalmıyor. Ziraat bankası acil şekilde krediye ihtiyaç duyan müşterileri için her türlü başvuru imkanını tanıyor. İhtiyacınız olan parayı hızlı bir şekilde sizlere veriyor.Bir Yorum Yazmak İçin Buraya Tıklayın
Başa dön tuşu